22 Mayıs 2016 Pazar

Ben Earl ve Ölen Kız - Jesse Andrews | Kitap İncelemesi *89

Ben Earl ve Ölen Kız
Jesse Andrews

Pegasus Yayınları
Çeviren: Sevinç Seyla Tezcan
Özgün Adı: Me Earl and the Dying Girl
#Çok Satanlar
323 Sayfa - Ciltli

★  ☆ ☆ 

Kapak:

 Ben Wiselman'ın tasarlarladığı minimalist ve göz alıcı kapakta elinde kamerasıyla gezinen Greg, amaçsızca dolaşan Earl, ve geri kalan zamanının tadını çıkarmaya çalışan Rachel bulunmakta.


(Film Afişi)


Yazar Hakkında:

 2012 yılında yayımlanan ilk kitabı Ben Earl ve Ölen Kız ile New York Times çok satanlar arasına girerek en iyi gençlik romanı kategorisinde ödülleri toplayan Jesse Andrews, kitabın beyaz perdeye aktarılmasının ardından çok daha tanınır hale gelmiştir. 


Konusu:

 Lise son sınıfa giden ve okuldaki gruplarla arasına mesafeler koymayı tercih eden Greg, annesinin ısrarları sonucunda lösemiye yakalanan Rachel'la vakit geçirmek zorunda kalır. Başlarda bunu zorunluluk olarak yapsa da sonraları Rachel'ın yüzünü güldürebilmek onun için önemli hale gelir ve onun için bir film bile çeker. Kitap Hakkında:

 Ben Earl ve Ölen Kız benim için kelimenin tam anlamıyla hayal kırıklığı oldu. Kitabı uzun zamandır merak etmeme, çevrilmesini beklememe ve çok kısa sürede okumama rağmen sevdiğimi söyleyemem. Bundaki en önemli etkense yazarla mizah anlayışlarımızın ötüşmemesi. Baş karakter Greg'in de söylediği gibi kitap bana göre genel hatlarıyla "gevezelikten" ibaretti. Rachel'ın olduğu sahneler kitabın geri kalanına oranla daha çok ilgimi çekse de olayları dramatize etmemek adına yazarın durumu bu kadar önemsizleştirilmesi ve Greg'in kendi ile ilgili "daimi" sorunları bana samimi gelmedi. Bu sebeple karakterlere de ısınamadım.

Sonsöz:

 Ben Earl ve Ölen Kız'ı merak ediyorsanız okumak yerine izlemenizi öneririm. 

 Ben Earl ve Ölen Kız Filminin Fragmanını İzlemek İçin Tıklayın


Tüm Hakları Saklıdır.

1 yorum:

  1. Siteniz gerçekten güzel paylaşımlarda yararlı benimde Agar.io oyunu ile alakalı bir sitem var Agario Oyunu gerçekten insanı bağımlı yapan bir oyun oynamadıysanız tavsiye ederim. Başarılar diliyorum benim sitemede beklerim.

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...