14 Temmuz 2016 Perşembe

Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk - John Boyne | Kitap İncelemesi *91

Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk
John Boyne 

Tudem Yayınları
Çeviren: 
Özgün Adı: The Terrible Thing That Happaned to Barnaby Brocket
279 Sayfa - Ciltsiz

★ ★ ★ ☆ 

KAPAK:

 Tudem Yayınları tarafından orijinal tasarımıyla yayımlanan kitabın kapağında, göklerde özgürce süzülen Barnaby Brocket ve yer yüzünde onu izleyen köpeği bulunmakta.

YAZAR HAKKINDA:

 Çizgili Pijamalı Çocuk ile hem edebiyat hem de sinema dünyasında büyük başarılar elde eden John Boyne, Olduğun Yer Kal kitabıyla savaşı bir kez daha çocukların gözünden anlattı. Barnaby Brocket'ın sıradışı hikayesini konu aldığı bu öyküsünde ise dram kitaplarının yanı sıra fantastik kurgular da yaratabileceğini okurlarına kanıtladı.

KONUSU:


 Normal bir evde yaşayan, normal işlerde çalışan, normal çocuklara sahip olan, normal bir ailenin olağanüstü oğlu Barnaby Brocket, dünyaya geldiği andan dakikalar sonra havaya yükseldi ve sonrasında yıllarca ayakları yere değmedi.  Metroda yüksek sesle müzik dinleyen gençlere bile tahammül edemeyen ve dikkat çekmeye çalışan insanlardan hazzetmeyen Alistair ve Eleanor çifti oğullarının bu durumunun geçici olduğunu düşünüyordu ancak ne yazık ki geçmedi. Barnaby'nin büyümesiyle korkularıyla yüzleşmek zorunda kalan aile öyle korkunç bir şey yaptı ki her şey tahmin edebileceklerinden çok daha kötüleşti.

KİTAP HAKKINDA:

 Çok sevdiğim yazarlardan biri olan John Boyne'un Çizgili Pijamalı Çocuk ve Olduğun Yerde Kal kitaplarını okuduktan sonra geri kalan tüm kitaplarını okumaya karar verdim ve Barnaby Brocket'la tanıştım. Çocuk kitabı olmasına rağmen keyifle okudum ve kısa sürede bitirdim. 

SONSÖZ:

 Yanlışlıkla Dünyanın Öbür Ucuna Uçan Çocuk özellikle küçük yaştaki okuyucuların çok beğeneceği bir kitap.

 Kitabın Tanıtımını İzlemek İçin Tıklayın

Tüm Hakları Saklıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...