9 Mart 2016 Çarşamba

Green Lantern Yeniden Doğuş | Çizgi Roman İncelemesi *19

Green Lantern
Yeniden Doğuş

Yazar: Geoff Johns
Çizer: Ethan Van Sciver

Arkabahçe Yayıncılık
Çeviren: Sinan Ural
Özgün Adı: Green Lantern Rebirth
176 Sayfa - Renkli Kuşe

★ ★ ★  KAPAK:

 Arkabahçe tarafından özenle yayımlanan kitabın kapağında Green Lantern Birliği'nin üyelerinden Guy Gardner, Kyle Rayner, Hal Jordan, John Steward ve Kilowog bulunmakta.

ÇİZİMLER VE RENKLENDİRME:

 Ethan Van Sciver'ın çizgilerini genel itibariyle beğenmemin yanı sıra,  kitapta asıl ilgimi çeken farklı kareleme tekniklerinin bir arada kullanılması oldu. Ayrıca Moose Baumann'ın boyaları da kitaba başarıyla renk katmış.

KONUSU:

 Ruhunu yavaş yavaş ele geçiren Paralax'ı, yıkıcı geçmişini, bir kenara bırakıp, döküp saçtıklarını toplamaya ve Green Lantern Birliği'ndeki yerini yeniden kazanmaya çalışan Hal Jordon, bir yandan benliğinde Spectre ile mücadele ederken bir yandan da kendini kanıtlamaya çalışıyor.

KİTAP HAKKINDA:

 Yüzüğü güç karşısında kullanmayı deneyen Green Arrow'un yanı sıra Batman, Superman, Flash gibi Justice League'in önemli üyelerinin de zaman zaman yer aldığı çizgi romanda zamanla popülerliğini yitiren Hal Jordon'ın aklanma çabasını okurken, Yeniden Doğuş sayesinde yeni maceralara da ilk adımı atıyoruz.
SONSÖZ:

 Bayanlar baylar ve Geoff Johns, gelmiş geçmiş en büyük Green Lantern'ı, Hal Jordan'ı yeniden yarattı. Tüm Hakları Saklıdır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...